Odpovedáme každému do 72 hodín!

Článok
27. júna 2019

Zaujíma vás svet mobility? Pracujte na mieste, kde už desiatky rokov vznikajú luxusné automobily prvotriednych značiek.

praca vo vyrobe

Premýšľate nad prácou v automobilovom priemysle? Nie ste jediní. Mladí ľudia chcú byť súčasťou niečoho väčšieho a vlastnými rukami sa podieľať na výrobe dielov pre prestížne automobilové značky ako Porsche či Mercedes-Benz. Práve Benz patril k jedným z prvých, ktorým sa podarilo zostrojiť fungujúci automobil. Vy môžete po vyše 130. rokoch pokračovať v jeho odkaze. Vzhľadom na fakt, že Slovensku sa v tomto odvetví mimoriadne darí, nájsť si prácu v automobilke dnes nie je žiadny problém. Vedeli ste napríklad, že minulý rok sme vyrobili viac ako 1 080 000 áut? Budúci rok by mal toto číslo dokonca prekonať. Výrobné spoločnosti preto hľadajú stále nových zamestnancov, ktorí by svojou prácou prispeli k zdokonaleniu sveta mobility a patrili k jednému z najstarších odvetví výroby.

Ak ste automobilovým nadšencom, váš koníček vám dnes môže zarobiť celkom slušné peniaze. V práci vo výrobe sa môžete podieľať na produkcii automobilovej elektroniky, riadiacich jednotiek motorov a prevodoviek, senzorov, navigácií, klimatizácií, autorádií, brzdových posilňovačov a mnohých ďalších komponentov pre významné automobilové značky. Retro autorádia, manuálne prevodovky a ručne otvárané okná sú už takmer absolútnou výhradou historických vozidiel. Zblízka sa tak pozriete na vývoj automobilového priemyslu za posledné storočie a porovnáte staršie vozidlá s najnovším technologickým pokrokom. Na svoje si prídu aj zdatní robotníci, ktorých baví vŕtať, zvárať, vybíjať, lepiť, montovať, lakovať či inak využívať svoje manuálne zručnosti.

Ak si myslíte, že v tomto odvetví sa uplatnia iba muži, ste na omyle. Automobilky pravidelne prijímajú do svojich radov aj ženy. Nejde totiž iba o ťažkú manuálnu prácu, práve ženy majú na svedomí mnoho dizajnových návrhov v priebehu histórie výroby áut. Tento priemysel si vyžaduje aj zamestnancov s vynikajúcimi riadiacimi schopnosťami, pozorným zrakom, dôslednosťou v dohľade na dodržiavanie pravidiel výroby, inovatívnymi nápadmi pre zdokonalenie procesov a ďalšími vlastnosťami, ktoré zrýchlia a zefektívnia celý výrobný proces. Zavedenie sériovej výroby Henrym Fordom v roku 1913 a rozdelenie schopností a síl pracovníkov je teda dôležitým míľnikom, ktorý umožnil masovú produkciu automobilov po celom svete s maximálnym efektom.

 

Chcem si pozrieť ponuky práce

 

Pracovať so špičkovou technológiou je zodpovedná úloha. Automobilky si preto vyberajú predovšetkým zamestnancov, ktorí sú okrem manuálnej zručnosti spoľahliví, presní a samostatní. Dôležitá je aj určitá miera flexibility, nakoľko ide zväčša o prácu na zmeny. Nie každý sa však dokáže prispôsobiť premenlivej pracovnej dobe. Vyžaduje to poriadnu dávku odhodlania a odolnosti. Výhodou sú však veľmi štedré príplatky a viac voľného času, ktorý môžete stráviť napríklad pri renovácii krásneho veterána.

Ďalším z plusov práce v automobilke je stabilita. Mnohé automobilky sú tu predsa už takmer dve storočia. Zamestnávatelia sa snažia nielen úspešne zamestnávať, ale taktiež si svojich zamestnancov dlhodobo udržať. Ponúkajú im preto rôzne benefity, ktoré ich budú motivovať k tomu, aby im ostali lojálni a zároveň odvádzali svoju prácu dobre a zodpovedne. Medzi najčastejšie patria príplatky za nadčasy, výkonnostné a dochádzkové bonusy, posilňovňu, rehabilitácie, rôzne firemné akcie (vianočný večierok, rodinný deň, športový deň), doprava do práce a z práce zadarmo, príspevok na ubytovanie a iné.

Aby ste mohli rozbehnúť svoju kariéru v automobilovom odvetví podobne ako to kedysi urobil aj Henry Ford, nepotrebujete dlhoročnú prax z výroby ani špeciálne vzdelanie. Väčšina zamestnávateľov vyžaduje ukončenie základnej/strednej školy (aj bez maturity), prípadne výučný list. Ak ste už však vo výrobe pracovali, určite budete mať oproti ostatným uchádzačom značnú výhodu.

Uvažujete o tom, že by ste podobnú prácu skúsili aj vy? Máte si z čoho vyberať! Veľa ľudí si uľahčí celý tento proces oslovením spoľahlivej personálnej agentúry, ktorá sa postará o všetko za nich. Na prácu vo výrobe sa špecializuje aj napríklad Manuvia, ktorá má za sebou viac ako 20-ročné skúsenosti a na svojom konte veľa spokojných klientov. Okrem Slovenska vám vedia zabezpečiť aj prácu v zahraničí, kde vám poskytnú príspevok na bývanie, skúseného koordinátora, ktorý vám so všetkým pomôže, či dopravu zdarma. Ich ponuku práce v automobilovom priemysle si môžete pozrieť tu

Dnes už nemáte s hľadaním zamestnania takmer žiadne starosti, personálna agentúra vybaví všetko za vás. Jediné, čo musíte urobiť vy, je dostaviť sa včas do práce.

 

Chcem si pozrieť ponuky práce

Zdieľať na Facebooku

Pokračujte v čítaní