Odpovedáme každému do 72 hodín!

Poradíme vám
23. mája 2018

Rozhovor s náborárkou Ingou: Ako prebieha pohovor cez telefón?

mladá žena so slnečnými okuliarmi, ktorá gestom znázorňuje telefonovanie, pohovor cez telefón

Vyspovedali sme našu náborárku Ingu, ktorá v personálnej agentúre Manuvia pracuje už 2 roky a každý deň pomáha ľuďom nájsť si dobrú prácu. Dozviete sa, ako prebieha pohovor cez telefón a zistíte, ako sa nenechať oklamať nelegálnou agentúrou. Ste zvedaví? Čítajte ďalej.

Opíšeš nám, ako prebieha pracovný pohovor cez telefón?

V prvom rade sa predstavím. Opýtam sa kandidáta či má čas na krátky rozhovor, aby sme si prešli pracovné ponuky a vybrali preňho ideálnu prácu. V prípade, že kandidát súhlasí, zistím v akom odvetví pracoval a aké sú jeho pracovné skúsenosti. Porozprávame sa o tom, čo mu naša spoločnosť vie ponúknuť. V prípade, že kandidát prejaví záujem, nájdeme spoločne vhodnú prácu, ktorá by ho napĺňala.

Akú prácu ľuďom ponúkate?

Ponúkame prácu z rôznych pracovných odvetví. Ide najmä o pozície operátorov výroby, na ktoré zväčša kandidát nepotrebuje žiadnu predošlú prax. Je to manuálna práca vo výrobe, kde naši zamestnanci zvyčajne montujú diely do automobilov, skrutkujú, alebo kontrolujú hotové produkty. V našej ponuke sa však nájdu aj kvalifikované pozície ako vodič vysokozdvižného vozíka, zvárač či zdravotná sestra, na ktoré je potrebné špeciálne vzdelanie.

muz v pracovnom obleceni z vyroby s preklikom na novu stranku s aktualnymi pracovnymi ponukami na pozicii operator vyroby

Na čo sú kandidáti najviac zvedaví?

Najviac ich zaujímajú informácie ohľadom ubytovania, či im ho poskytneme zdarma a či preplatíme aj cestu na danú zákazku. Kandidátov takisto zaujíma, koľko budú zarábať, aká je základná zložka mzdy a koľko si vedia zarobiť s príplatkami. Všetko im podrobne vysvetlím a stále nájdeme dobrú prácu. Takmer ku každej pracovnej ponuke ponúkame aj ubytovanie a dopravu 100% zadarmo, preto nie je problém vycestovať aj v prípade, že kandidát nemá dostatok financií.

Robia sa aj testy cez telefón?

Nie, testy cez telefón sa nerobia. Kandidáti robia jednoduché testy priamo na pobočke.

Na čo by si mali dávať ľudia pozor, keď ich niekto osloví s prácou cez telefón?

Určite je potrebné, aby ste si predovšetkým zistili o akú pracovnú agentúru ide. Či je registrovaná na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny a aké má recenzie. Veľmi dôležité je koľko má daná agentúra zamestnancov a ako dlho funguje na trhu práce. Personálne agentúry za samotné sprostredkovanie zamestnania nie sú oprávnené od uchádzačov vyberať žiadne poplatky. My od vás žiadne poplatky nechceme. Všetko pre vás zabezpečujeme zadarmo. Fungujeme už viac ako 20 rokov a máme vyše 12 000 spokojných zamestnancov pracujúcich pre našich klientov doma aj v zahraničí.

V čom sa líši sprostredkovanie práce cez agentúru Manuvia od iných agentúr?

Sme spoľahlivý a v mnohých prípadoch vieme ľudí zamestnať na trvalý pracovný pomer už v priebehu pár dní. Zväčša hradíme ľuďom dopravu na zákazku a taktiež aj ubytovanie. Zabezpečujeme aj koordinátorov, ktorí sú k dispozícii deň čo deň.

Ľudia radšej za prácou a lepším platom vycestujú, alebo si hľadajú prácu doma?

Je to individuálne. Niekto nechce odísť zo Slovenska kvôli rodine a iný zase vyhľadáva zahraničie, kvôli lepšiemu platu. Každý má iné predstavy o svojej práci.

muz ukazujuci na nakreslenu mapu Slovenska s preklikom na ponuku prace na Slovensku

Viete ponúknuť aj prácu pre páry, alebo skupiny kamarátov? Majú o to ľudia záujem?

Samozrejme, oslovuje nás veľmi veľa párov, ktoré chcú vycestovať spoločne za prácou. V takomto prípade im vieme zabezpečiť prácu ako na Slovensku tak aj v Česku. Takisto nás oslovujú aj partie kamarátov či väčšie skupiny. Máme dokonca zamestnancov, ktorí dajú kontakt na nás svojim známym a tí na odporúčanie vycestujú.

Predstavme si, že som kandidátka, prešla som pohovorom a prácu som prijala. Aký je ďalší postup?

Dohodneme sa s tebou na termíne a čase vycestovania. Až do dňa, kedy máš vycestovať, budeme spolu v kontakte. Cestuje sa zvyčajne vlakom, alebo autobusom. Po príchode na stanicu ťa bude čakať koordinátor. Zavezie ťa na ubytovňu a pomôže ti s ubytovaním. Na druhý deň pôjdeš na školenie, podpíšeš zmluvu a začneš zarábať.

Inge ďakujeme za rozhovor. Neváhajte a pozrite si našu aktuálnu ponuku práce. Od vašej pracovnej zmluvy vás delí už iba jeden krok! Ozvite sa nám ešte dnes.

Zdieľať na Facebooku

Pokračujte v čítaní