Odpovedáme každému do 72 hodín!

Pracovné ponuky doma aj v zahraničíČlánok
18. decembra 2015

Naši zamestnanci v Prešove: „Túto prácu by sme odporučili aj ďalším“

DSC_1721 (1)

 

Jednou z pracovných ponúk, ktorú vám Express People ponúka, je zalievanie káblových zväzkov v Prešove. O tom, ako dané zamestnanie vyzerá, aké sú jej výhody a čo ponúka, sme vyspovedali našich dvoch zamestnancov.

Matúš a Lucia žijú v okolí Košíc a do Prešova dochádzajú každodenne. Matúš popisuje svoju náplň práce takto: „Mojou úlohou je zalievať zväzky káblov. Stojím na stanovišti, kde sa jednotlivé zväzky zalievajú. Keď je kus zaliaty, vyberiem ho a dám ho do bedničky. Je to jednoduchá práca a to isté robím počas celej zmeny“. Na ďalšom úseku Lucia upravuje zaliate káble: „Ja zase tie kábliky spájam, a to podľa určeného plánu.“ Celý proces potom dopĺňa lisovanie káblov a balenie.

DSC_1721 (1)

Na otázku, čo Matúša a Luciu najviac oslovilo, odpovedajú zhodne – dobré platové podmienky. Privyrobiť si viac je možné aj vďaka nadčasom a výkonnostným bonusom. Túto možnosť však Matúš odmietol: „Nechcel som brať nadčasy kvôli priateľke, keďže by som končil neskôr a nemohli by sme ísť spolu domov.“ No napriek tomu, že sú na iných pozíciách, môžu spoločne chodiť na zmeny. „Áno, vyšli nám v tom v ústrety a je to výhoda. Aspoň môžeme cestovať do roboty a naspäť spolu.“

Nájsť a získať pracovné miesto podľa dvojice nebolo ťažké. „O samotnej ponuke práce sme sa dozvedeli zo stránky Profesia.sk. Potom sme boli na pohovore v Prešove. Tam sme museli absolvovať napríklad test merania a test pozornosti, rozlišovanie farieb, či človek dobre vidí. Ale boli to všetko ľahké úlohy. Po absolvovaní testov sme prišli do haly, kde sme sa už rovno zaúčali“, ozrejmuje Matúš.

DSC_1722 (1)

 

A aká je najväčšia výhoda, ktorou sa táto práca vyznačuje? Matúš prezrádza, že „najväčším plusom je určite to, že si odpracujeme svoj pracovný čas a sme stále v teple a suchu. A je to ľahké zamestnanie. Len je tam občas potrebná rýchlosť a zároveň je potrebné byť dôkladný. Takisto treba byť sústredený. Ale ak niekto nestíha, je možné stroj zastaviť, aby to stihol napraviť.“ Ďalším plusom je navyše podľa Matúšových slov aj dobrá atmosféra medzi zamestnancami.

Na otázku, či by túto prácu odporučili známym, odpovedá mladý pár jednoznačne: „Nie je to zlá práca, takže áno. Určili by sme ju odporučili aj ďalším.“

Zdieľať na Facebooku

Pokračujte v čítaní