Odpovedáme každému do 72 hodín!

KoronavírusČlánok
24. marca 2020

Najčastejšie otázky od kandidátov

zena drziaca tabulku so zaskrtnutymi ulohami s textom odpovedame na vase otazkyem karanteny

Ako mám postupovať, keď sa chcem zamestnať v Manuvii?

Kontaktujte nás prostredníctvom bezplatnej infolinky na čísle 0950 103 150 alebo nám môžete napísať email na adresu info@manuvia.sk. Aktuálne sú naše pobočky zatvorené a všetky pohovory prebiehajú telefonicky alebo prostredníctvom služby Skype. Podrobnejšie informácie si môžete prečítať v našom článku.

muz v rusku s textom ziskajte pracu pocas karanteny

Vie mi Manuvia ponúknuť prácu, sú voľné pracovné miesta?

O aktuálnych voľných pracovných pozíciách Vás budú informovať naši náborári na vyššie uvedených kontaktoch.

Chcem novú prácu, ale mám obavy ohľadne nákazy koronavírusom.

K situácii sa staviame zodpovedne. Naša agentúra prijala viacero opatrení, aby sme eliminovali riziko šírenia nákazy. Všetkým kandidátom dávame pred nástupom do práce podpisovať čestné prehlásenie o ich dobrom zdravotnom stave. Rovnako nám musia v čestnom prehlásení potvrdiť, že za posledných 14 dní nenavštívili rizikové krajiny. Pred nástupom do práce kandidátov informujeme o tom, ako predchádzať nákaze a každý dostane leták s inštrukciami. Našim zamestnancom pravidelne meriame teplotu.

Aj na pracovisku našich klientov prebiehajú prísne hygienické opatrenia. Ak ich budete dodržiavať a rešpektovať aj Vy, riziko nákazy znížite.

Ak pracujem v Českej republike a budem sa chcieť vrátiť na Slovensko, pustia ma cez hranice?

Ak ste občan Slovenskej republiky, s trvalým pobytom na Slovensku, tak Vám vstup do krajiny bude povolený. Po návrate domov budete musieť ostať v 14-dňovej domácej karanténe.

Ak na pracovisku zistím, že som bol v kontakte s človekom, ktorí sa vrátil zo zahraničia, musím ísť do karantény?

Kontaktujte svojho lekára, ktorý Vám poskytne bližšie informácie o následnom postupe.

Ako mám postupovať, keď mám podozrenie, že som sa nakazil?

Ostaňte doma alebo vo svojej izbe na ubytovni a ihneď kontaktujte svojho lekára. Lekár vám poskytne všetky potrebné informácie a inštrukcie. Nezabudnite informovať koordinátora o Vašom zdravotnom stave. V prípade, že ste ubytovaní na našej ubytovni, ďalšie inštrukcie Vám doplní náš koordinátor.

Ako sa mám správať, aby som znížil riziko nákazy?

Predovšetkým buďte zodpovedný sám k sebe i k svojmu okoliu. Často a dôkladne si umývajte ruky mydlom alebo dezinfekčným gélom. Pravidelne utierajte dezinfekčnými utierkami predmety, ktoré používate (mobil, klávesnica). Kašlite a kýchajte do vreckovky a potom ich vyhoďte. Vyhýbajte sa veľkému zoskupeniu osôb a udržujte si bezpečný odstup (cca 2 metre). Vyvarujte sa kontaktu s chorými ľuďmi. Necestuje do zasiahnutých lokalít. Odporúčame sledovať aktuálne informácie na overených webových stránkach.

Vydávanie vstupných lekárskych prehliadok je zastavené. Ako mám postupovať, keď budem nastupovať do novej práce?

Vstupnú lekársku prehliadku aktuálne nahradzuje Čestné prehlásenie. Tento dokument vám bude k dispozícii pri nástupe do nového zamestnania.

Aký je aktuálny stav s čerpaním ošetrovného z dôvodu zatvorenia školských zariadení?

Vláda schválila novelu zákona o sociálnom poistení a o predĺžení vyplácania ošetrovného na cele obdobie starostlivosti o dieťa počas uzatvorenia škôl i predškolských zariadení. Táto novela sa týka rodičov detí do 11 rokov. Rodičia sa môžu pri čerpaní ošetrovného prestriedať. Viac informácií nájdete na tomto odkaze.

Zdieľať na Facebooku

Pokračujte v čítaní