Odpovedáme každému do 72 hodín!

Publikované článkyČlánok
27. marca 2017

Hrdina medzi našimi zamestnancami

20170329_125856

Tomu sa hovorí byť v správnom čase na správnom mieste! V českej fabrike BROSE blízko Ostravy bolo uplynulý týždeň rušno. Zamestnanec Express People svojou pohotovou reakciou zachránil život svojmu kolegovi, ktorý po páde ležal niekoľko minút nehybne na ploche logistickej haly. Bežný pracovný deň sa behom niekoľkých okamihov zmenil na boj o život.

Mala to byť nočná zmena ako každá iná. Pán Zdeno Kriak s kolegami si počas prechodu oddelením logistiky všimli nezvyčajnú vec. “Kedže bola nočná, tak na hale nebolo veľa ľudí. Už z diaľky sme si všimli, že kolega, pracujúci na vysokozdvižnom vozíku bezvládne leží pri vozidle. Nastala panika. Nikto nevedel čo sa stalo. Predpokladali sme, že spadol z vozíka na chrbát,” povedal. Rozrušení nadriadení okamžite privolal internú rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá je v BROSE bežne prítomná vo výrobe. Pán Zdeno videl, že situácia je vážna, neváhal ani sekundu a už namodralému kolegovi vytiahol jazyk, vďaka čomu začal dýchať.

Privolaní zdravotníci boli na mieste do troch minút. Zamestnanca stabilizovali s diagnózou silného otrasu mozgu. Duchaprítomnosť pána Zdena v tejto náročnej situácií bola obdivuhodná. A čo hovorí on na pocit, že niekomu zachránil život? “Pre mňa je to viac-menej bežná záležitosť. Zažil som aj ťažkú autonehodu, kde som sa rovnako snažil pomôcť všetkým zúčastneným. Som futbalovým rozhodcom. Aj pri športe sa často stávajú rôzne úrazy. Niečo sa stále prihodí,” hodnotil s úsmevom. Šľachetnosť tohto činu bude u všetkých zúčastnených určite rezonovať ešte dlho.

Za tento hrdinský skutok poďakovalo a ocenilo pána Kriaka vedenie spoločnosti BROSE aj Express People. V kritických okamihoch rozhodujú sekundy. Je nesmierne dôležité byť v strehu a nezištne pomôcť človeku v núdzi. Myslite nato, a neváhajte si z času na čas oprášiť vedomosti o prvej pomoci. V podobnej situácií sa môžete kedykoľvek ocitnúť vy alebo vaši blízki.

Zdieľať na Facebooku

Pokračujte v čítaní