Odpovedáme každému do 72 hodín!

Poradíme vámPublikované články
11. septembra 2018

Hľadáte prácu? Poradíme vám ako si nájsť stabilné miesto u spoľahlivého zamestnávateľa

bar-621033_1280

Obzeráte sa po novej práci? Ekonomika ide na plný výkon, ľudí je nedostatok. Situácia je teda viac než priaznivá. Máme pre vás niekoľko rád ako si dobre vybrať.

Firmy sa doslova naťahujú o každého zamestnanca a to nie len o šikovných remeselníkov  a kvalifikovaných pracovníkov, ale márne hľadajú aj pomocníkov bez kvalifikácie. Počet voľných pracovných miest, ktoré firmy ponúkajú po prvýkrát presiahol počet tých, ktorí prácu nemajú. Čo je pre firmy zlou správou, je vlastne dobrou správou pre vás. Máte z čoho vyberať! Ako na to?

Buďte moderný, buďte digitálny

Ako prvé sa ponúka hľadať voľné pracovné miesta na pracovných portáloch, ktoré sú priamo zamerané na sprostredkovanie práce. Nájdete tam voľné miesta podľa profesijného zamerania a regiónu alebo mesta. Ak máte svojho vysnívaného zamestnávateľa, pozrite sa aj na jeho web – najčastejšie do rubriky „Voľné miesta“ alebo „Kariéra“. Využite ale silu digitálneho veku naplno. Ak si chcete urobiť dôkladnejší obraz o svojom možnom zamestnávateľovi, pozrite sa nielen na jeho web, ale aj na facebookovú firemnú stránku – ako komunikuje, ako často, o čom má nové posty, ako reaguje na dotazy alebo komentáre k príspevkom na stene. Zamestnávatelia, ktorí idú s dobou a majú dlhodobé zámery, si totiž dávajú záležať, aby o sebe dali vedieť aj na nových médiách, ktoré si skôr spájame so zábavou a voľným časom. Nie je výnimkou, že nových ľudí hľadajú originálnymi a vizuálne zaujímavými kampaňami cez Instagram a úplne bežná je komunikácia na najväčšej profesijnej sieti LinkedIn, kde môžete vidieť aj zaujímavé náborové videa.

Choďte tam, kde si môžete vyberať

Zaujímavým zdrojom ponúk sú aj pracovné a personálne agentúry, nezabudnite si ale overiť, ako dlho pôsobia na trhu, koľko ľudí zamestnávajú a aké majú referencie. Tie významné a solídne, ako je napríklad Manuvia, spolupracujú so stovkami firiem a podnikov a vedia aj o pozíciách, ktoré sa na pracovných portáloch alebo na stránkach firiem ešte neobjavili alebo ani neobjavia. Otvorí sa tak pred vami viac možností. A ak nechcete, aby vám nejaká nová pozícia ušla, jednoducho „lajkujte“ a začnite sledovať ich facebookovú stránku alebo Instagram. Profesionálne agentúry vám poskytnú aj príjemný servis. „Poradíme vám so životopisom a u firiem, ktoré hľadajú kandidátov ako ste vy, vás predstavíme. Pomôžeme vám naštartovať nový začiatok. Stačí, keď zavoláte na našu infolinku alebo nám napíšete na www.manuvia.sk, „radí Tomáš Lenárt, Head of Marketing & Staffing v Manuvii, ktorá prideľuje svojich zamestnancov do troch stoviek výrobných a logistických firiem v ČR a SR.

Pýtajte sa

Nebojte sa pýtať, je to vaše právo. Získajte čo najskôr reálne informácie nielen o mzde a benefitoch, ale aj o náplni a náročnosti práce, o počte hodín, ktoré budete musieť počas mesiaca odpracovať ako aj o pracovných zmenách. Ak budete do novej práce potrebovať dochádzať, pýtajte sa, či budete mať zaistenú dopravu a prípadne aj ubytovanie. Zistite si vopred, či sa o vás niekto na pracovisku bude starať, či budete mať koordinátora, ktorý vám pomôže riešiť vaše potreby a neočakávane situácie. „K starostlivosti o zamestnancov u nás patrí kvalitné ubytovanie, doprava a 500 koordinátorov, ktorí sú k dispozícii prakticky 24 hodín 7 dní v týždni a pôsobia aj priamo vo firmách,“ vymenúva Tomáš Lenárt z Manuvie.

Chcite viac, využite možnosti naplno

Popri benefitov, akými sú pracovné odevy a pomôcky zdarma, bezplatná alebo zvýhodnená doprava a kvalitné ubytovanie môžete získať aj ďalšie výhody, napríklad príspevok na stravovanie, šport, výhodnejšie mobilné paušály, alebo rozšírenie kvalifikácie, ktorú vám za určitých podmienok môže čiastočne alebo úplne uhradiť váš nový zamestnávateľ.

Zdieľať na Facebooku

Pokračujte v čítaní