Odpovedáme každému do 72 hodín!

Publikované článkyAko sa uplatniť na trhu práceČlánok
20. apríla 2015

Fotoreport: Veľký test technického myslenia je späť

DSC_0563

05. mája 2015 – Študenti, chcete vedieť, aká je úroveň vášho technického myslenia? Vďaka projektu „Express People pre školy“ to minulý týždeň zisťovalo 83 študentov Strednej odbornej školy technickej v Prešove. Priemerné skóre dosiahlo 62 %.

V štvorčlennom tíme sme sa vo štvrtok (16.4.) skoro ráno vybrali na spriatelenú Spojenú školu Ľ. Podjavorínskej otestovať končiaci ročník tzv. SOŠ-károv. Úloha pre študentov bola jasná. Vypracujte 100 úloh za 60 minút a zistite, ako vám to páli po technickej stránke.

Do Veľkého testu sa na tejto škole zapojilo 83 študentov vo veku 18 – 20 rokov.
Do Veľkého (23-stranového) testu sa zapojilo 83 študentov vo veku 18 – 20 rokov.
Študenti
Študenti mali na vypracovanie otázok maximálne 60 minút. Poniektorí to zvládli aj skôr.
Iní sa „trápili“ do poslednej minúty.
Iní sa potili do poslednej minúty
Ktoré z označených kolies sa bude točiť rovnakým smerom ako hnacie koleso? Ak odpoveď nevie študent filozofie, nie je to taká tragédia. Ak však zaváha maturant technického odboru, môže to o čomsi svedčiť.
„Ktoré z označených kolies sa bude točiť rovnakým smerom ako hnacie koleso?“ Ak odpoveď nevie študent filozofie, nie je to taká tragédia. Ak však zaváha maturant technického odboru, môže to o čomsi svedčiť.
Vybral si študent správne zameranie na štúdium? Mal by pokračovať v štúdiu aj po maturite alebo sa radšej zamerať na hľadanie práce? To všetko môže vyplynúť aj z výsledku testovania.
Vybral si študent správne odbor štúdia? Mal by pokračovať v štúdiu aj po maturite alebo sa radšej zamerať na hľadanie práce? To všetko môže vyplynúť aj z výsledku testovania.
Udalosť zaujala aj médiá. Televízia Markíza vyspovedala nášho pracovného psychológa Ondreja Ivana.
Udalosť zaujala aj médiá. Televízia Markíza vyspovedala nášho pracovného psychológa Ondreja Ivana.
Testovaním sa však akcia zďaleka neskončila. Keďže nás zaujíma absolventská mienka, mierne sme študentov vyspovedali v anonymnom dotazníku.
Testovaním sa však akcia nekončila. Keďže nás zaujíma absolventská mienka, mierne sme študentov vyspovedali v anonymnom dotazníku.
Naša HR Špecialistka Dana Bandrejová si potrápila hlasivky pri interaktívnom workshope „Staň sa hviezdou pohovoru“.
Naša HR Špecialistka Dana Bandrejová si potrápila hlasivky pri interaktívnom workshope „Staň sa hviezdou pohovoru“.
Prednáška pre študentov
Dokázala „prekričať“ 81 maturantov. A 2 maturantky. Za to jej patrí náš obdiv! 🙂
A napokon, udalosť by sa nezaobišla ani bez Certifikátov čerstvých absolventov testovania. Veď sme ich predsa poriadne potrápili. Hmotnú spomienku na túto akciu si zaslúžia.
A napokon, udalosť by sa nezaobišla ani bez certifikátov čerstvých absolventov Veľkého testu. Veď sme ich predsa poriadne potrápili. Hmotnú spomienku na túto akciu si zaslúžia.
Certifikáty
Do rozdávania certifikátov sa zapojil aj sám pán riaditeľ školy, Anton Muška.

 

Zdieľať na Facebooku

Pokračujte v čítaní