Odpovedáme každému do 72 hodín!

Článok
17. júna 2016

Do práce chodí len 4 dni v týždni. Čo na to jeho šéf?

My morning in a big city. Cheerful young man is enjoying hot coffee and smiling. He is standing on balcony and looking at camera happily

Peter (34) získal novú prácu v Kolíne len pred dvoma mesiacmi, no už v prvý týždeň si dovolil niečo nepredstaviteľné. V piatok sa nedostavil do práce a nikoho ani neinformoval, že nepríde. Odvtedy sa to opakuje každý týždeň. Ako niečo také mohol spraviť?

Manželka bola v šoku

Do Kolína šiel Peter za novou prácou a zárobkom. Získal tam miesto v celosvetovo známej automobilke. „Vravel mi, že tam bude môcť zarobiť až 935€ aj bez toho, že by predtým robil podobnú prácu“, prezrádza o Petrovom novom mieste jeho žena Anna, ktorá ostala doma pri rodine. „No keď mi zavolal v piatok ráno, že nie je v práci a ani sa tam dnes nechystá, veľmi som sa zľakla. Získal skvelé miesto a teraz oňho príde!?“ pokračuje so slzami v očiach.

 

My morning in a big city. Cheerful young man is enjoying hot coffee and smiling. He is standing on balcony and looking at camera happily

Deň voľna navyše si Peter užíva naplno.

 Obrovské prekvapenie – vraj to robia aj ostatní!

Dopátrali sme sa však, že Peter nie je jediným, čo si niečo takéto dovolil. Spolu s ním ostáva v piatky doma veľa kolegov. Ako je to možné? „Práca 4 dni v týždni je u nás bežnou praxou. Pracuje sa od pondelka do štvrtka, takže naši zamestnanci majú tri dni voľna v týždni. Kto však chce, samozrejme môže pracovať aj v piatok,“ ozrejmuje okolnosti vedúci zmeny, na ktorej Peter pracuje. Počas dňa voľna navyše tak môže kedykoľvek skočiť s kolegami na pravé české točené pivo. Niektorí jeho kolegovia zas voľný piatok využívajú na cestovanie na víkend domov. Pre každého je možnosť mať o deň voľna viac veľkou výhodou.

ep_fb_banner

Peter nemal problém o tom, že zostal v piatok doma, informovať aj na sociálnej sieti.

Ohúrili ich aj príspevok na ubytovanie, 13. plat a ďalšie bonusy

Štvordňový pracovný týždeň však nebol jedinou vecou, čo si Peter so svojimi kolegami pochvaľujú. „Mohol som sem prísť vďaka tomu, že sme dostali príspevok na ubytovanie a dopravu. Vďaka tomu si tu viem dosť veľa peňazí odložiť,“ prezrádza samotný Peter o tom, čo ho presvedčilo vybrať si prácu v Česku. Príspevky na ubytovanie a dopravu nie sú jedinými spôsobmi, ako si Peter môže našetriť viac. „Máme tu garantovaný 13. plat, všelijaké bonusy za výkon a nočné zmeny. Tiež je super, že zálohy si tu môžeme vyberať už po týždni,“ dopĺňa a vraví, že veľkou výhodou je aj každodenný odvoz do práce a naspäť úplne zadarmo.

Nakoniec všetko dobre dopadlo

Keď sa po dvoch mesiacoch Peter vrátil domov, bolo už všetko inak. Všetci sa naňho tešili a nedočkavo na Petrov príchod čakala hlavne jeho žena. Vďaka Petrovým skúsenostiam tak naštartujú super kariéru u TOP značky v automobilovom priemysle aj ďalší Slováci.

Čo na to vravíte? Chcete aj vy dobre zarobiť a chodiť do práce len 4 dni v týždni ako Peter? Láka vás práca v Česku s mnohými výhodami? Zavolajte nám na infolinku 02/20 839 500 a získajte novú prácu už dnes!

Zdieľať na Facebooku

Pokračujte v čítaní