Bezpečnosť je pre nás prvoradá. Aktívne sledujeme situáciu ohľadom koronavírusu (COVID-19) a príjmame opatrenia, ktoré si môžete prečítať TU.

Odpovedáme každému do 72 hodín!

Poradíme vámČlánok
26. januára 2015

5 vecí, ktoré premenia váš pohovor na nočnú moru

5_veci

03. januára 2015 – Ak sa nechcete zamestnať na pozícii, o ktorú sa uchádzate, dáme vám 5 základných rád, ktoré vám k tomu pomôžu.

5 vecí

Príďte neskoro

Neskorý príchod o vás prezradí veľa. Nedokážete si zorganizovať čas a nepočítate s rezervou kvôli neočakávaným okolnostiam. Najlepšie je vyraziť 5 minút pred začiatkom pohovoru. Svoje meškanie zamestnávateľovi neohláste. Robotu predsa nechcete. Pozor! Ak sa o prácu uchádzate v niektorej z južanských krajín, môže na pohovor meškať samotný zamestnávateľ. Hodinové, prípadne poldňové meškanie tam nie je ničím výnimočným.

Príďte nepripravení

Ak chcete, aby váš pohovor dopadol ako nočná mora, nepripravte sa. O firme, do ktorej je pozícia obsadzovaná, si nič nepreštudujte. Veď, ako ste písali v životopise, ste flexibilný, dokážete sa prispôsobiť. Zamestnávateľ takúto formu flexibility určite ocení.

Kašlite na prvý dojem

Prvý dojem je pre človeka kľúčový. Nie však pre vás. Podceňte preto aj prípravu na budovanie dojmu. Váš zjav, ako aj prejav, nie sú dôležité. Imidž je predsa nanič a vy si robotu nájsť nechcete. Na svete je aspoň o jednu výhovorku viac.

Prineste si mobilný telefón

V hektickej dobe chcete byť všade dosiahnuteľný. Ukazujete tak, že vaši kolegovia a kamaráti sa vám môžu kedykoľvek dovolať. Telefonovanie počas pracovného pohovoru, žiaľ, hovorí o tom, že sú pre vás momentálne podstatnejšie veci, ako tento pohovor.

Nešetrite superlatívmi

Ste predsa číslo jeden. Na túto pracovnú ponuku, aj všeobecne. Presvedčte o svojich kvalitách aj človeka vedúceho pohovor. Sebakritika nie je nutná. Je dokonca zbytočná, pretože vy negatívne vlastnosti nemáte. Aj v životopise ste uviedli len pozitívne a veľa. Otázka človeka vedúceho pohovor, či máte aj negatívne vlastnosti, vás nemôže zaskočiť. Vaša odpoveď je jasná: „Nie, nemám“.

Mgr. Ondrej Ivan
Recruiter

Zdieľať na Facebooku

Pokračujte v čítaní