Odpovedáme každému do 72 hodín!

Pracovné ponuky doma aj v zahraničíČlánok
20. novembra 2015

5 dôvodov, prečo sa oplatí pracovať v Pardubiciach

Pardubice_zámek1

Čo vám napadne ako prvé, keď niekto spomenie Pardubice? Pivo? Veľká pardubická? Alebo niečo úplne iné? Pravda, možností je strašne veľa – Pardubice totiž ponúkajú mnoho vecí, ktoré by ste určite mali navštíviť, ochutnať alebo zažiť. Prečítajte si, ktoré sú tie naj!

Pardubice,Perštýnské_náměstí

Photo by Vojtěch Dočkal / CC BY-SA 4.0

 

1. Pernštejn a pardubický perník

Vychutnať si české pivo samozrejme môžete aj v Pardubiciach. Pôsobí tu totiž pivovar Pernštejn, ktorý varí vlastné pivo. Vyrába sa tu viacero druhov, no výborným je napríklad tunajší špeciál – Pardubický porter. Pivovar prevádzkuje aj vlastnú reštauráciu Pivovarka, ktorú nájdete na Palackého 250.

800px-Pivovar_pernstejn_03

Samozrejme, Pardubice neponúkajú len výborné pivo. Určite nezabudnite ochutnať ani chutný pardubický perník, vďaka ktorému Pardubice sú označované ako „mesto perníka“. A je to naozaj tak. Narazíte naňho takmer všade!

2. Pardubický hrad a historické centrum

Jasné, nie každý sa zaujíma o dejiny. Avšak prechádzka malebným a zachovalým historickým centrom je ideálnym spôsobom pre oddych. Historické centrum mesta je mestskou pamiatkovou rezerváciou a či už sa vyberiete objavovať starodávne zákutia Pardubíc tu alebo na rovnako krásnom Pernštýnskom námestí, iste budete mať skvelý zážitok.

Významným pre Pardubice je aj tunajší zámok. Bol postavený v 15. storočí, no v Česku je patrí medzi najzachovalejšie. V súčasnosti v ňom sídli Východočeské múzeum, v ktorom si môžete pozrieť napríklad výstavu historických zbraní, historických pohľadníc či mincí. Vstupné do múzea na všetky výstavy stojí 45 korún. Históriou to v Pardubiciach skrátka žije!

 

Pardubice_zámek1

Photo by Josef Hron / CC BY-SA 4.0

3. Skvelá poloha mesta

Ak sa vám bude chcieť ísť mimo mesta, máte tiež veľa možností. Pardubice ležia priamo v srdci Česka, preto sa veľmi ľahko dostanete takmer všade. Vlak do Prahy vám napríklad ide takmer každých 15 minút, takže na návštevu hlavného mesta môžete hocikedy skočiť na otočku. Cesta tam trvá len hodinu. Keďže Pardubice sú aj významným železničným uzlom, priamo sa viete dostať aj do viacerých európskych veľkomiest.

Navyše v meste je letisko, vďaka ktorému sa viete lietadlom dostať aj do mnohých obľúbených turistických oblastí. Preto ísť z Pardubíc na predĺžený víkend alebo dovolenku k moru je veľmi ľahké.

 

4. Veľká pardubická

Máte radi šport? V takom prípade sú Pardubice pre vás skvelou voľbou!  Športovým sviatkom je Veľká pardubická, vďaka ktorej je mesto známe po celom svete. Dostihový závod sa koná pravidelne každú druhú októbrovú nedeľu a tento rok sa uskutočnil jeho 125. ročník. Aj kvôli svojej tradícii súťaž patrí medzi najväčším a najobľúbenejším v Česku. Takže aj keď nepatríte k fanúšikom konských závodov, Veľká pardubická bude isto zážitkom aj pre vás.

Velká_pardubická_-_závodiště

Photo by Marcin Szala / CC BY-SA 3.0

 

5. HC Dynamo Pardubice

V Pardubiciach sa rozhodne oplatí ísť aj na hokej. Domácim mužstvom je tím HC Dynamo Pardubice, ktorý dlhodobo patrí v českej hokejovej lige medzi najúspešnejšie. Mužstvo naposledy vyhralo domácu súťaž v sezóne 2011/2012, ale aj mimo toho má na svojom konte veľa ďalších prvenstiev. Niet sa čo čudovať, keďže v Pardubiciach počas svojej kariéry hrali aj mená ako Dominik Hašek, Jiří Dopita či Aleš Hemský. Dynamo hráva domáce zápasy v modernizovanej Tipsport Aréne, kde sa okrem hokeja koná aj množstvo iných športových akcií. Na ligový zápas sa dostanete už za 85 korún. Ak si chcete užiť český hokej, určite využite možnosť vychutnať si ho s pardubickými fanúšikmi. Tí sú známi ako jedni z najlepších a na zápasoch je bežne vyše 9000 ľudí. Aj vďaka nim bude určite návšteva niektorého zo zápasov skvelým zážitkom!

 

A je množstvo ďalších vecí a atrakcií, ktoré v Pardubiciach určite oceníte.  Aktuálne v meste ponúkame viacero pracovných pozícií, popri ktorých si môžete vychutnávať Pardubice každodenne. Ubytovanie navyše hradíme my, takže sa nebudete musieť trápiť o to, kde budete bývať. Získajte dobrú prácu v Pardubiciach ešte dnes!

Zdieľať na Facebooku

Pokračujte v čítaní