Odpovedáme každému do 72 hodín!

Pracovné ponuky doma aj v zahraničíPublikované článkyČlánok
9. decembra 2015

5 dôvodov, prečo sa oplatí pracovať v Kopřivnici

800px-Technical_museum_in_Koprivnice

Síce mesto Kopřivnice patrí medzi malé mestá, ponúka mnoho spôsobov, ako tráviť voľný čas. Veľa možností ponúka história tohto malebného mesta, ktorá je spojená s výrobou dopravných prostriedkov. Je však viac vecí, ktoré sa tu rozhodne oplatí navštíviť a pracovať. Chcete vedieť, ktoré to sú?

 

1. Zistíte, vďaka čomu je Kopřivnice celosvetovo známa 

Kopřivnice sa desiatky rokov spája s automobilovou značkou Tatra, ktorá tu sídli a je treťou najstaršou na svete. Najrôznejšie modely osobných a nákladných áut, ale aj autobusov, lietadiel a vojenských vozidiel, si môžete prezrieť v Technickom múzeu Tatra. V múzeu nájdete aj krásne veterány a ceny z významných automobilových pretekov. Súčasťou výstavy je aj úplne prvý automobil v Rakúsko-Uhorsku – Präsident. Aj kvôli nemu sa výstavu  rozhodne oplatí navštíviť. Cena lístka je 140 Kč.

 

Photo by Radek Bartoš / CC BY 2.5

 

2. Objavíte dejiny mesta vďaka múzeám

Pri múzeách ešte ostaneme. Veľa zaujímavostí z minulosti Kopřivnice sa dozviete v múzeu Fojství. Jeho súčasťou je nielen výstava kočiarov a bryčiek, ktoré sa tu kedysi vyrábali, ale aj archeologických objavov z okolia Kopřivnice. Lístok na prehliadku múzea stojí 40 Kč. Lašské múzeum zas predstavuje výrobu hlineného tovaru, ktorým bola Kopřivnice v minulosti takisto známa. A tým počet múzeí v tomto regióne nekončí. Hneď v neďalekom Příbore sa narodil Sigmund Freud, ktorý tam má takisto svoje múzeum.

 

Photo by Michal Maňas / CC BY 3.0

3. Navštívite hrad Šostýn

Ak budete chcieť spoznať ešte viac z minulosti Kopřivnice, určite navštívte zrúcaninu hradu Šostýn. Hrad bol postavený v 13. storočí a v súčasnosti je zaradený medzi kultúrne pamiatky Českej republiky. Nachádza sa približne 1,5 km od mesta a dostanete sa k nemu po trase Lašského náučného chodníka, takže okrem objavovania dejín Kopřivnice si budete môcť užiť aj prírodu v okolí.

 

Photo by Tedmek / CC BY 3.0

 

4. Budete môcť využiť dobrú polohu mesta

A keď budete mať pocit, že ste v Kopřivnici a jej okolí navštívili všetko, stále máte veľa možnosti, kam ísť. V tesnej blízkosti Kopřivnice sa nachádza napríklad tretie najväčšie mesto Česka – Ostrava, do ktorej sa dostanete za polhodinu. Takisto sa však Kopřivnice nachádza blízko hraníc hneď s dvoma krajinami. Preto budete môcť hocikedy zájsť na Slovensko, ale aj do Poľska.

 

5. Vychutnáte si okolitú prírodu

Okolie a prírodu Kopřivnice vám predstaví prechádzka po Lašskom náučnom chodníku. Popri hrade Šostýn sa po nej dostanete aj na ďalšie malebné zákutia ako napríklad Rozcestí čarodějnic, Janíkovo sedlo či Raškův kámen. Takisto určite nevynechajte ani rozhľadňu Bílá hora. Z výšky vyše pol kilometra si budete môcť užiť výhľad na Beskydy, Jeseníky, ale aj Ostravu.

 

 

Photo by Casablanca / CC BY 3.0-SA

 

Máte záujem? Aj Express People v Kopřivnici ponúka viacero ponúk práce. Ubytovanie a dopravu navyše získate zdarma. Neváhajte, začnite zarábať v Kopřivnici a využite všetky výhody, ktoré život v tomto meste ponúka!

Zdieľať na Facebooku

Pokračujte v čítaní