Odpovedáme každému do 72 hodín!

Pracovné ponuky doma aj v zahraničíČlánok
25. novembra 2015

5 dôvodov, pre ktoré sa oplatí pracovať v Plzni

800px-Plzeň_radnice

Okrem toho, že Plzeň ponúka veľa dobrých pracovných príležitostí, je aj veľmi atraktívnym miestom pre život. Ak vás teda láka dobrá práca v Česku, Plzeň je jednou z vhodných oblastí pre výber. Aké sú  ďalšie dôvody, kvôli ktorým sa v Plzni oplatí pracovať?

Photo by Ondřej Koníček / CC BY-SA 3.0

 

  1. Ochutnáte Gambrinus a Prazdroj priamo v mieste výroby

Z Plzne pochádza svetoznámy druh piva, ktorý sa vyrába už viac než 150 rokov. V súčasnosti sú hlavnými značkami vyrábanými podľa plzenskej receptúry pivá Gambrinus a Prazdroj. Pivovary je možné navštíviť aj osobne, za návštevu takisto stoji aj Pivovarnícke múzeum v centre mesta. A kde inde by bolo štýlovejšie si ho vychutnať, keď nie práve v mieste svojho vzniku?

 

  1. Navštívite pravé české hospody a centrum Plzne

Tradičné české pivo najlepšie chutí v tradičnej českej hospode. Takých nájdete v Plzni strašne veľa. Mnohé z nich ponúkajú aj typické české jedlá ako napríklad vepřo knedlo zelo. Stačí zájsť do centra mesta a iste ľahko nájdete podniky s takouto ponukou. Centrum Plzne a Námestie republiky však láka aj kvôli pamiatkam. Stojí tu napríklad dominanta Plzne, katedrála svätého Bartolomeja, patriaca medzi národné kultúrne pamiatky. Známa je hlavne tým, že má najvyššiu kostolnú vežu v Česku. Okrem nich však na Námestí republiky môžete nájsť aj plzenskú radnicu, rezidenciu biskupa, či stredoveký morový stĺp replikou Plzenskej Madony.  

 

Photo by Balou46 / CC BY-SA 3.0

 

  1. Vychutnáte si špičkový futbal a hokej

Ak budete v Plzni, určite nevynechajte niektorý z domácich zápasov tímu FC Viktoria Plzeň. Mužstvo dlhodobo v najvyššej českej futbalovej lige medzi najúspešnejšie. Len za sezónu 2014/15 mu patrí 1. miesto v lige a víťazstvo Českého superpohára! Aj vďaka tomu hrá FC Viktoria Plzeň pravidelne Ligu majstrov a možno tu vidieť aj zahraničné veľkokluby. Na bežný ligový zápas si môžete kúpiť lístky v cene už od 100 Kč. Domáci štadión tímu, Doosan Arena, navyše pravidelne hostí aj zápasy českej futbalovej reprezentácie. V Plzni sa teda kvalitný futbal hrá celkom často.  

 

Photo by Vachovec1 / CC BY-SA 4.0

 

Za návštevu však stoja aj zápasy hokejového mužstva HC Škoda Plzeň. Tím, ktorý hrá domáce stretnutia v Home Monitoring Aréne, má na svojom konte napríklad víťazstvo Českej hokejovej extraligy v sezóne 2012/13. Na svoje si teda určite prídu aj tí, ktorí uprednostňujú šport, vďaka ktorému je Česko známe po celom svete.

  1. Spoznáte bohatú históriu Plzne

Ak chcete vedieť viac o histórii mesta, určite navštívte plzenské podzemie. Patrí k najväčším v strednej Európe a v súčasnosti už je sprístupnené hlavne turistom. Jeho prehliadku ocenia všetci tí, ktorých zaujíma stredovek a dejiny mesta.

Photo by Eva Haunerová / CC BY-SA 3.0

 

Plzeň je mimoriadne známa aj svojím bohatým kultúrnym životom a históriou. V roku 2015 je napríklad Plzeň vyhlásená za Európske hlavné mesto kultúry, vďaka čomu tu je v tomto období veľké množstvo koncertov, akcií, výstav či divadelných predstavení.

  1. Objavíte hrady v blízkom okolí

Aj okolie Plzne ponúka veľa možnosti pre výlety. V okolí mesta sa nachádza množstvo hradov a zámkov, ktoré možno navštíviť. Zámky Kozel, Nebílovy sú hneď pri Plzni, o trochu ďalej nájdete Horšovský Týn, Zbiroh či Manětín. Ak dostanete chuť na oddych v kúpeľoch, hodinu cesty od Plzne sú známe kúpele Mariánské lázne.

Photo by Walter J. Pilsak / CC BY-SA 3.0

 

Ďalšou výhodou Plzne je jej dobrá poloha. Leži ani nie 100 kilometrov od Prahy, s ktorou je prepojená diaľnicou. Takisto je Plzeň blízko nemeckých hraníc. Za dve hodiny sa Plzne dostanete do Norimbergu, o trochu ďalej je Mníchov. Keď sa budete chcieť navštíviť Oktoberfest alebo zápas FC Bayern Mníchov, z Plzne vám cesta nebude trvať dlho.

Okrem toho je pre tento región typický rozvinutý priemysel. A teda ponúka veľa voľných pracovných miest. 

Zdieľať na Facebooku

Pokračujte v čítaní