Odpovedáme každému do 72 hodín!

Pracovné ponuky doma aj v zahraničíČlánok
3. decembra 2015

4 dôvody, prečo sa oplatí pracovať v Kutnej Hore

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Síce Kutná Hora nepatrí medzi veľké mestá, rozhodne ponúka veľa možností, ako tráviť voľný čas. Preto ak uvažujete, čo robiť po práci, neváhajte a vyberte sa zistiť, čo všetko vám toto malebné mestečko môže ponúknuť. A s výberom vám pomôžeme aj my!

Či už ide o oddych alebo šport, Kutná Hora skrátka ponúka veľa možností. A hoci je Praha vzdialená zhruba hodinu cesty autom, kvôli oddychu, pamiatkam či športu nemusíte cestovať nikam. Čo všetko teda Kutná Hora ponúka?

 

Photo by miaow miaow / CC BY-SA 3.0

  1. Malebné historické centrum

Centrum Kutnej Hory je totiž plné historických pamiatok. Kam sa len pozriete, všade nájdete zachovalé budovy dokazujúce stáročné dejiny mesta. Iste to nie je náhoda, že historické centrum mesta bolo spolu s kostolom sv. Barborykostolom Nanebovzatia Panny Márie zapísané na Zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Hocikto sa nemôže pochváliť  tým, že žije v meste s pamiatkami, na ktoré je hrdá celá Európa. Nemyslíte 🙂 ?

 

Photo by miaow miaow / CC BY-SA 3.0

 

  1. Najdlhšia bobová dráha v Česku

Po návšteve pamiatok určite dobre padne aj iný druh oddychu. A síce šport. Síce sa v Kutnej Hore nehrá futbal ani hokej na vrcholovej úrovni, zabaviť sa môžete napríklad návštevou na bobovej dráhe. Tá je najdlhšia v Česku a druhá najdlhšia v Európe. Preto jazdu na boboch jednoducho musíte vyskúšať! Vyjde vás na 60 Kč, samotnú bobovú dráhu nájdete v športovom areáli Klimeška na Pobřežní 194.

 

  1. Skvelé miesto pre horolezcov

Ak skôr obľubujete iné adrenalínové športy, takisto si prídete na svoje. Okolie Kutnej Hory je často vyhľadávané horolezcami. Určite nevynechajte údolie Vrchlice či Hlavnú a Šimákovskú stenu. Sú ako stvorené pre všetkých priaznivcov lezenia.

 

  1. Kutnohorské pivo

Po dobrom športovom výkone vám iste dobre padne dúšok kvalitného piva. A Kutná Hora by nebola pravým českým mestom, keby nemala vlastný pivovar. Pivovar Kutná Hora je skoro taký starý ako mesto samé a zameriava sa na hlavne na výrobu špeciálov Dačicský a Lorec. Zájsť na polliter kutnohorského piva môžete už od 20 Kč kdekoľvek v centre – pivární a reštaurácií je totiž v meste neúrekom.

 

Photo by Petr Vykoukal / CC BY 3.0

 

Kutnej Hore dalo názov baníctvo, ktorým bolo toto mesto v minulosti známe. Dobrá práca sa tu dá získať aj dnes. A nie hocijaká! Aj vy môžete začať už dnes svoju kariéru v elektrotechnickom priemysle. Spoločnosť vyrábajúca počítače totiž má voľné miesta pre operátorov vo výrobe, vodičov VZV a montážnikov PC dielov. Predošlé skúsenosti netreba, navyše dostanete ubytovanie úplne zdarma. Využite skvelú príležitosť!

Zdieľať na Facebooku

Pokračujte v čítaní